6 składników recepty na szczupłą sylwetkę

with Brak komentarzy

Chcesz być szczupła, ale nie wierzysz, że dasz radę? Myślisz, że tylko młode kobiety mogą kształtować swoją figurę? Że to możliwe tylko pod opieką dietetyka i trenera; że tylko wtedy, gdy ma się dużo czasu? Też tak myślałam. Cztery lata temu było mnie dużo więcej. Dokładnie cztery lata temu zaczęłam się zmieniać. W ciągu pół roku „zeszło“ ze mnie 35 kg. I nie wróciło. Można tego dokonać bez dietetyka, z niewielką pomocą trenerów. Za to z ogromną satysfakcją i radością. Zdradzę Ci, jak.

belly-2473_1920

Niezbędne będą:

 1. Motywacja.
 2. Czas dla Ciebie.
 3. Cierpliwość.
 4. Gotowość na zmiany.
 5. Plastikowe nieduże pudełka do przechowywania żywności.
 6. Miejsce do ćwiczeń.
 1. Koniecznie znajdź powód, dla którego chcesz być szczupła. Wyobraź sobie, jak to będzie, kiedy schudniesz. Pomyśl o tym, jak zareaguje na Twoją smuklejszą wersję ktoś, kto w Ciebie nie wierzył.Wyobraź sobie dokładnie spojrzenia osób, które Cię znają; swoje odbicia w lustrach przymierzalni, w których zakładasz ubrania mniejsze o … rozmiarów. Wyobraź sobie i ciesz się tymi wyobrażeniami. I pamiętaj, że są realne.
 2. Znajdź w ciągu dnia czas tylko dla Ciebie. Będzie Ci potrzebny na przygotowywanie posiłków (z reguły innych, niż dla pozostałych domowników), na ruch, na poznawanie nowych sposobów odżywiania i dbania o siebie. Nie zakładaj, że to niemożliwe. „Jeśli masz mało czasu, znajdź sobie dodatkowe zajęcie“ – mówi jedna z mądrych sentencji Wschodu.
 3. Przyjmij, że trwałe efekty będą następowały powoli. Szybka utrata wagi, to głównie utrata wody – szybko poszło, szybko wróci. Spalanie tkanki tłuszczowej bez wprowadzania ćwiczeń trwa dłużej.Organizm po pierwszym „szoku“ żywieniowym zacznie się dostosowywać i spowalniać metabolizm. Waga może wtedy stanąć. Większość osób na tym etapie się zniechęca – nie widzi efektów. To jest czas na działania przyspieszające metabolizm – wprowadzenie produktów żywnościowych mających takie właściwości (napiszę o nich w jednym z następnych artykułów) i na rozpoczęcie ćwiczeń (jakich – o tym też trochę później).
 4. Pamiętaj, że Twoje oczekiwania nie zawsze będą się spełniały tak, jak tego chcesz. Obserwuj siebie, swój organizm. Badaj, co służy utracie wagi, a kiedy nic się nie dzieje. Jak ten proces zależy od Twojej diety, zajęć w ciągu dnia, ruchu. Modyfikuj, zmieniaj posiłki, ćwiczenia. Szukaj i nie poddawaj się.
 5. Zaopatrz się w kilka plastikowych pudełek (ze szczelnymi wieczkami). Pożegnasz kanapki i świeże bułeczki. Od tej pory towarzyszyć Ci będą kasze, ryż, warzywa w różnej postaci, białko – mięso, sery, jaja, jogurty, trochę owoców. Nie martw się – od pieczywa można się odzwyczaić. A na słodkości w tej wersji żywieniowej też jest sposób.
 6. Wygospodaruj w mieszkaniu miejsce, w którym będziesz mogła swobodnie ćwiczyć. Ja zaczynałam w kuchni. Późnym wieczorem, kiedy nikt już nie potrzebował tego terytorium, panoszyłam się tam ze stepperem i matą. Kiedy musiałam kupić trzeci (przy użytkowaniu przez 40 minut dziennie urządzenia odmawiały posłuszeństwa po miesiącu) uznałam, że ekonomiczniejszym i efektywniejszym wyjściem będzie zamiana kuchni na siłownię.I tak jest do dzisiaj.

active-19413_1920

To co – chcesz być szczupła? Gotowa do działania? Zapraszam do przeczytania następnego artykułu. Przybliżę w nim zasady żywieniowe, jakie powinnaś wprowadzić. Zdradzę Ci, jak układałam swoją dietę. Sama. Skutecznie .

 

zdjęcia: Pixabay

Zostaw Komentarz