Jesteś – żoną, matką, pracownikiem jakiejś firmy. Może jesteś ambitną singielką. Może Twoja praca to dom i dbanie o bliskich? Może jesteś niespokojnym duchem, szukającym spełnienia? Przede wszystkim jednak JESTEŚ KOBIETĄ.

Co znaczy dla Ciebie -„Jestem kobietą“?

W naszych kulturowych stereotypach kobieta postrzegana jest jako subtelny dodatek do świata. Jest jak łyżeczka cukru do filiżanki kawy (bez cukru kawa też smakuje, tylko łagodności w niej niewiele.) Na ogół nie zwracamy uwagi na to przekonanie. Jest takie… naturalne. Radość dają nam dorastające dzieci, ustabilizowany związek, zadbany dom, dobrze wypełniane obowiązki zawodowe. Satysfakcjonuje przekonanie, że inni są z nas zadowoleni, że dzięki nam żyje im się lepiej.

Tylko nas coraz mniej.  Przeglądamy kolorowe magazyny, Internet, podziwiając kobiety, które emanują urodą płynąca ze świadomości siebie. I patrzymy na nie, jak na „z innej bajki“, zamiast być jednymi z nich; zamiast snuć swoją baśń.

Nie mów, że „w Twoim wieku“… Skorzystaj z rady Marii Czubaszek: „Każda kobieta powinna w pewnym wieku ustalić, ile ma lat i już się tego trzymać“  . gasienica3

Dzieci „odchowane“, życie uporządkowane, dom też. Teraz jest czas – czas dla Ciebie.

Zadbaj o tę kobietę, której policzek kładziesz co wieczór na poduszce. Tylko Ty potrafisz zrobić to najlepiej.