Zwiotczały triceps? Mówimy mu „nie”!

with Brak komentarzy

Cameron Diaz – a raczej postać grana przez nią w filmie – i jej koleżanka stoją przed lustrem unosząc ramiona. Dziewczyny poruszają nimi i patrząc na trzęsące się ich dolne części stwierdzają, że zaczynają się robić stare.

Dwie młode, piękne kobiety.

Trwa sezon na krótkie rękawy, na bezrękawki, na rękawki filuternie odcięte, odsłaniające ramiona w powstałym pęknięciu. Czy też się nim cieszysz, czy z westchnieniem wybierasz rękaw 3/4?

 

Co trzęsie się u spodu ramienia?

Panie podchodzące do mnie w siłowni często pytają o ćwiczenia na te właśnie partie ramion. Triceps – bo o nim mowa – nie ma tylu okazji do pracy podczas codziennych czynności, jak przeciwległy mięsień, biceps. Szybciej się rozleniwia i wiotczeje.

Nie damy mu zwisać!

 

Zamień triceps w jędrną krągłość

Oto jedno z ćwiczeń, które można również wykonać w domu, w pozycji stojącej z prostym tułowiem nachylonym niemal równolegle do podłoża (nogi lekko ugięte w kolanach).

Ramię wzdłuż tułowia, łokieć ugięty, nadgarstek sztywny

 

Wykonaj wyprost przedramienia, ramię pozostaje nieruchome. Poczuj, jak triceps się napina

 

Ważne: ramię jest ułożone poziomo do podłoża (wzdłuż tułowia) i nieruchome, nie opiera się jednak o tułów. Ruch wykonywany jest tylko przedramieniem – do pełnego wyprostu. Ręka w nadgarstku usztywniona.

Triceps lubi obciążenia, więc samo machanie niewiele da. Wykonując to ćwiczenie w domu, trzymaj w ręce np. małą butelkę wody mineralnej. Zrób 3 – 4 serie powtarzając w każdej z nich ruch 10 – 15 razy. Staraj się nie wyginać ręki w nadgarstku podczas prostowania przedramienia.

Spróbuj zrobić tyle powtórzeń ruchu, żebyś poczuła „pieczenie” mięśnia. Im większy ciężar będziesz trzymała w dłoni, tym mniej powtórzeń wykonasz. Uważaj jednak, żeby nie przemęczyć tricepsa –  jest podatny na kontuzje.

 

Zdjęcia: własne

Leave a Reply